Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych
Psycholog, Psychodietetyk mgr Ewa Włodarczyk
Psycholog, Psychodietetyk

mgr Ewa Włodarczyk

Jestem psychologiem i psychodietetykiem, absolwentką studiów magisterskich na kierunku psychologia (soecjalność: psychologia zdrowia i kliniczna) na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów podyplomowych z zakresu psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W najbliższej przyszłości planuję rozpocząć szkolenie psychoterapeutyczne.

Od kilku lat udzielam pomocy osobom dorosłym doświadczającym różnych życiowych trudności (na przykład w obszarach: relacji z innymi, zawodowym, emocji, asertywności, samooceny, radzenia sobie ze stresem i innych), które potrzebują wsparcia w znalezieniu najkorzystniejszych dla siebie rozwiązań i odnalezienia drogi do satysfakcjonującego i szczęśliwego życia. 

Specjalizuję się w pracy z osobami zmagającymi się z problemami w sferze odżywiania się (m.in. nadwaga, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, bulimia, jedzenie kompulsywne, napadowe objadanie się). Praktykuję podejście holistyczne (całościowe), co w praktyce przekłada się na pracę zarówno nad sferą jedzeniową, jak i psychologicznymi mechanizmami i przyczynami tych problemów, dając szansę ma prawdziwie trwałe zmiany.

W swojej pracy staram się integrować techniki różnych nutrów terapeutycznych (m.in. terapii poznawczo - behawioralnej, krótkoterminowej skomcentrowanej na rozwiązaniu), by w sposób jak najbardziej zindywidualizowany i efektywny pomagać moim pacjentom. Odwołuję się także do metod pracy z ciałem, mindfulness czy arteterapii.

Bardzo ważne są dla mnie: empatia, podążanie za pacjentem, budowanie dobrej relacji oraz wspólne odktywanie i korzystanie z zasobów pacjenta w procesie zmiany. Bardzo doceniam to, że osoba zgłaszająca się do mnie po pomoc, daje mi możliwość towarzyszenia jej na drodze do zmiany i odkrywania prawdy o sobie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam (i cały czas zdobywam) odbywając staż w programie Zmień Swoje Nawyki pod okiem doświadczonych specjalistów, a także w warszawskich poradniach psychoterapeutycznych i własnym gabinecie. Pomagałam osobom dorosłym, a także dzieciom i rodzinom, zarówno w gabinecie, jak i online. Byłam moderatorem grup wsparcia dla osób z nadwagą i otyłością. Obecnie swoją pomoc adresuję do osób dorosłych (od 18 r.ż.)

Regularnie uczestniczę w konferencjach i szkoleniach pomagających rozwijać moją wiedzę i umiejętności. Chętnie biorę udział w wydarzeniach propagujących wiedzę z zakresu psychodietetyki i psychologii, starając się pokazać, że w przypadkuproblemów z odżywianiem chodzi o coś znacznie więcej niż tylko jedzenie. Takim podejściem dzielę się też tworząc treści na swojej stronie internetowej.

Prywanie jestem miłośniczką małych i większych podróży, kolorowanek, origami i kulinarnych eksperymentów, dbając o życiową równowagę i odnajdywanie radości w drobiazgach.

Opinie pacjentów
X
Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Dmowskiego 39
05-850 Ożarów Mazowiecki
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek 7:00 – 21:00
Sobota 9:00 - 13:00

Punkt pobrań:
od poniedziałku do czwartku 7:00-11.00, Piątek 7:00-10:30

Dyrektor Kliniki Bogdan Bartkiewicz przyjmuje Interesantów w każdy czwartek w godz. 14:00 -16:00

Kontakt do biura kliniki: [email protected]


Inspektor Danych osobowych: Katarzyna Mączyńska, mail: [email protected]


Zobacz pełną mapę

Nawiguj

Masz pytania? Napisz do nas.

  • Deklaracja zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zgłoszenia

    Zgoda na przetwarzanie danych w celu marketingu produktów i usług własnych

    Deklaracja zgody na kontakt marketingowy poprzez wiadomości elektroniczne