Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Witamy na blogu

Metoda NDT-Bobath w fizjoterapii niemowląt


Fizjoterapia nie jest procesem, który przydaje się jedynie osobom po wypadkach czy starszym ludziom, którzy zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami. Niekiedy może ona znajdować zastosowanie także w przypadku niemowląt.
Czytaj dalej


Zespół cieśni nadgarstka. Co to takiego?


Jest to zaburzenie funkcji nerwu pośrodkowego powstałe w wyniku przewlekłego ucisku. Najczęściej zespół cieśni nadgarstka obserwuje się u osób wykonujących każdego dnia powtarzające się czynności takie jak granie na instrumencie, wielogodzinne pisanie na klawiaturze komputera, czy też obsługa urządzeń przy taśmie w fabryce. Dolegliwości dotykają zwykle rękę dominującą, która jest regularnie obciążana. Jest to choroba, która dotyka osoby w bardzo różnych wieku. Jednak przy odpowiednim leczeniu, pacjenci mają możliwość pełnego powrotu do zdrowia.
Czytaj dalej


Lumbago. Przyczyny, objawy i leczenie


Lumbago, zwane popularnie postrzałem, to obecnie bardzo często występujące schorzenie. Charakteryzuje się bólem w dolnej, lędźwiowej części pleców. Dolegliwość może pojawić się podczas wysiłku fizycznego lub nagłego ruchu.
Czytaj dalej


Jakie są wskazania do leczenia falą uderzeniową?


Ból układu mięśniowo-szkieletowego jest jedną z najczęstszych dolegliwości, z jaką pacjenci zgłaszają się do poradni rehabilitacyjnej. Aby mu zapobiegać, wykorzystywane są liczne metody, wśród których wymienić należy leczenie falą uderzeniową. Jest to metoda innowacyjna, która przynosi doskonałe rezultaty w trakcie rehabilitacji po urazach, a także w leczeniu przewlekłego bólu kości, mięśni, ścięgien, więzadeł oraz torebek stawowych.
Czytaj dalej


Życie po udarze. Jak odzyskać sprawność?


Do udaru dochodzi, gdy zakrzep krwi lub blaszka miażdżycowa doprowadzi do zatoru we wnętrzu naczynia tętniczego, doprowadzającego krew do mózgu. W zależności od lokalizacji może on wpływać na różnego rodzaju zaburzenia ruchowe. Odpowiednio dobrana terapia jest niezbędna do odzyskania sprawności ruchowej i intelektualnej. Rehabilitacja po udarze mózgu pozwala uniknąć poważnych skutków zdrowotnych.
Czytaj dalej


5 cech dobrego fizjoterapeuty


Współcześnie nasze życie wydłuża się, jednak w miarę starzenia się organizm jest coraz bardziej narażony na różne choroby i urazy, które prowadzą do ograniczenia sprawności fizycznej, a w związku z tym również pogorszenia komfortu codziennej egzystencji. W tym właśnie miejscu wkraczają fizjoterapeuci ze swoimi umiejętnościami i wiedzą medyczną, dzięki czemu są w stanie znacznie podnieść sprawność fizyczną pacjenta nawet po poważnym urazie czy chorobie.
Czytaj dalej