Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych
Psycholog, Specjalista Psychoterapii Uzależnień mgr Amanda Czapla
Psycholog, Specjalista Psychoterapii Uzależnień

mgr Amanda Czapla

Jestem psychologiem i Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. Swoje wykształcenie jako psycholog zdobywałam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uzyskując tytuł magistra, ukończyłam również Specjalistyczne Szkolenie w Dziedzinie Terapii i Rehabilitacji Uzależnień rekomendowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Chcąc pomagać innym ludziom, wiem, jak ważne jest systematyczne zdobywanie coraz to nowszych umiejętności. Kierując się tym stwierdzeniem, staram się  regularnie uczestniczyć w szkoleniach tematycznych czy konferencjach. Brałam udział w licznych szkoleniach dotyczących, m. in. profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych, psychoterapii zaburzeń lękowych i posttraumatycznych, a także mediacji. Jestem także Trenerem Umiejętności Społecznych TUS SST. W najbliższej przyszłości planuję podjąć szkolenie psychoterapeutyczne.

Posiadam doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od substancji chemicznych i osobami, które borykają się z problemem uzależnienia behawioralnego, np. hazard. Pomoc osobie uzależnionej to praca wieloetapowa – począwszy od wywiadu, diagnozy, po obranie planu i celów terapii. W pracy z osobami uzależnionymi wykorzystuję techniki poznawczo-behawioralne, techniki oparte na Dialogu Motywującym, czy zagadnienia związane z psychoterapią systemową.
Pracowałam także z rodzinami osób uzależnionych, a także osobami z syndromem DDA i współuzależnienia – osoby te mają często trudności w stawianiu granic, budowaniu relacji interpersonalnych czy radzeniu sobie z emocjami, uskarżają się również na niskie poczucie własnej wartości i niezadowolenie z jakości prowadzonego życia.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam i nadal zdobywam w placówkach rehabilitacji i leczenia uzależnień. Odbyłam liczne staże w ośrodkach terapii długoterminowej, gdzie terapia stacjonarna trwa 12 miesięcy. Pracowałam też w Poradniach Leczenia Uzależnień, gdzie miałam możliwość prowadzenia grup terapeutycznych jak i pacjentów indywidualnych. Praca w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień pokazała mi jak ważne jest dostosowanie technik terapeutycznych do indywidualnych potrzeb klienta. Jako Specjalista Psychoterapii Uzależnień pracuje także w Szpitalu Klinicznym na oddziale podwójnych diagnoz, gdzie pomagam osobom uzależnionym borykającym się ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi, np. w postaci depresji, schizofrenii itp.

W pracy z osobami, które się do mnie zgłaszają bardzo cenię sobie otwartość i autentyczność. Ważna jest dla mnie również jakość relacji terapeutycznej – często jest to jeden z czynników decydujących o skuteczności terapii.

„Łatwiej uwierzyć w siebie, gdy wierzy w nas ktoś drugi” - Stefan Pacek
 

Opinie pacjentów
X
Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Dmowskiego 39
05-850 Ożarów Mazowiecki
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek
7:00 – 21:00

Punkt pobrań badań laboratoryjnych
Wtorek 7:15 - 11:15
Dyrektor Kliniki Bogdan Bartkiewicz przyjmuje Interesantów w każdy czwartek w godz. 14:00 -16:00

Kontakt do biura kliniki: biuro@naszaklinika.com.pl


Inspektor Danych osobowych: Katarzyna Mączyńska, mail: inspektor@mbrk.pl


Zobacz pełną mapę

Nawiguj

Masz pytania? Napisz do nas.

  • Deklaracja zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zgłoszenia

    Zgoda na przetwarzanie danych w celu marketingu produktów i usług własnych

    Deklaracja zgody na kontakt marketingowy poprzez wiadomości elektroniczne