Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Witamy na blogu

Komu dedykowana jest terapia integracji sensorycznej?


Terapia integracji sensorycznej jest stosowana u dzieci, które mają problemy z prawidłowym rozpoznawaniem i reagowaniem na bodźce zmysłowe płynące z otoczenia. Takie problemy rozpoczynają się już w życiu płodowym.
Czytaj dalej


Jak często należy wykonywać USG ginekologiczne?


Dbając o swój stan zdrowia, kobieta powinna pamiętać nie tylko o cyklicznym przeprowadzaniu badania cytologicznego, ale także od czasu do czasu wykonywać USG ginekologiczne. Dzięki nim wykrycie groźnych dla życia chorób jest skuteczne niemal w 100%. Na czym polega USG dopochwowe? Jakie są wskazania do jego wykonania?
Czytaj dalej


Iniekcje dostawowe osoczem bogatopłytkowym w kontekście leczenia urazów ortopedycznych


We współczesnej medycynie wykorzystanie osocza bogatopłytkowego jest bardzo szerokie. Pierwszym skojarzeniem są zabiegi kierowane przede wszystkim do kobiet – w przypadku ostrzykiwania twarzy celem zatrzymania procesów starzenia się skóry. Na czym polega stosowanie terapii osoczem w kontekście urazów ortopedycznych?
Czytaj dalej


Metoda NDT-Bobath w fizjoterapii niemowląt


Fizjoterapia nie jest procesem, który przydaje się jedynie osobom po wypadkach czy starszym ludziom, którzy zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami. Niekiedy może ona znajdować zastosowanie także w przypadku niemowląt.
Czytaj dalej


Zespół cieśni nadgarstka. Co to takiego?


Jest to zaburzenie funkcji nerwu pośrodkowego powstałe w wyniku przewlekłego ucisku. Najczęściej zespół cieśni nadgarstka obserwuje się u osób wykonujących każdego dnia powtarzające się czynności takie jak granie na instrumencie, wielogodzinne pisanie na klawiaturze komputera, czy też obsługa urządzeń przy taśmie w fabryce. Dolegliwości dotykają zwykle rękę dominującą, która jest regularnie obciążana. Jest to choroba, która dotyka osoby w bardzo różnych wieku. Jednak przy odpowiednim leczeniu, pacjenci mają możliwość pełnego powrotu do zdrowia.
Czytaj dalej


Lumbago. Przyczyny, objawy i leczenie


Lumbago, zwane popularnie postrzałem, to obecnie bardzo często występujące schorzenie. Charakteryzuje się bólem w dolnej, lędźwiowej części pleców. Dolegliwość może pojawić się podczas wysiłku fizycznego lub nagłego ruchu.
Czytaj dalej