Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Zaburzenia Integracji Sensorycznej. Co to właściwie znaczy?

Filozofia terapii integracji sensorycznej narodziła się w Stanach Zjednoczonych, około trzydzieści lat temu.

Jej twórczyni dr. Jean Ayres - psycholog kliniczny i terapeuta zajęciowy, opracowała koncepcję pracy z dzieckiem, która pozwala mu prawidłowo doświadczyć i zrozumieć swoje własne ciało dzięki uporządkowanej pracy zmysłów.

Podczas pracy z terapeutą SI, dziecko poznaje swoje ciało, zaczyna prawidłowo odczuwać jego granicę, położenie poszczególnych jego elementów w przestrzeni oraz tego w jaki sposób zachowuje się podczas ruchu. Terapeuta Integracji Sensorycznej pozwala dziecku zrozumieć świat, który je otacza za pośrednictwem dotyku, wzroku, słuchu oraz zmysłu równowagi. Wszystko to po to by wprowadzić ciało dziecka w otaczające je środowisko - aby czuło się w nim pewnie, bezpiecznie i mogło efektywnie w nim funkcjonować.

Dzieci z zaburzeniami procesów Integracji Sensorycznej mogą sprawiać wrażenie dzieci niepokojąco zbyt aktywnych lub ospałych i apatycznych. Będą posiadały trudności w zakresie adaptacji do zmieniających się warunków środowiska, problemy ze skupieniem się oraz poczuciem bezpieczeństwa we własnym ciele. Zaburzenia te często rzutują bezpośrednio na trudności w osiąganiu umiejętności szkolnych.

W Naszej Klinice pracują doskonale wyszkoleni i doświadczeni terapeuci potrafiący nie tylko prawidłowo zdiagnozować ewentualne zaburzenia przetwarzania sensorycznego u dziecka ale także przeprowadzić specyficzny i dostosowany do potrzeb Państwa podopiecznych plan terapeutyczny.

Podstawą terapii integracji sensorycznej jest zabawa - przemyślana oraz ukierunkowana, tak aby podczas zdobywania kolejnych umiejętności ruchowych, dziecko czuło się coraz pewniej i spokojniej we własnym ciele. Dla nas wyznacznikiem dobrze wykonanej terapii SI jest dobre samopoczucie dziecka, miła i przyjazna atmosfera oraz mierzalne wyniki, potwierdzające skuteczność naszej pracy.

Autor: Michał Adamski - fizjoterapauta dzięcięcy

 

Opinie pacjentów
X
Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Dmowskiego 39
05-850 Ożarów Mazowiecki
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek 7:00 – 21:00
Sobota 9:00 - 13:00

Punkt pobrań:
od poniedziałku do czwartku 7:00-11.00, Piątek 7:00-10:30

Dyrektor Kliniki Bogdan Bartkiewicz przyjmuje Interesantów w każdy czwartek w godz. 14:00 -16:00

Kontakt do biura kliniki: [email protected]


Inspektor Danych osobowych: Katarzyna Mączyńska, mail: [email protected]


Zobacz pełną mapę

Nawiguj

Masz pytania? Napisz do nas.

  • Deklaracja zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zgłoszenia

    Zgoda na przetwarzanie danych w celu marketingu produktów i usług własnych

    Deklaracja zgody na kontakt marketingowy poprzez wiadomości elektroniczne