Porady: Czy zalecana jest kontrola dziecka w wieku niemowlęcym u fizjoterapeuty dziecięcego ?

Czy zalecana jest kontrola dziecka w wieku niemowlęcym u fizjoterapeuty dziecięcego? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i zmobilizować do wizyty w centrum rehabilitacji?

Tego typu kontrola zalecana jest ZAWSZE - ponieważ fizjoterapeuta może wskazać nie tyle nieprawidłowości rozwojowe dziecka, co udzielić wskazówek na temat jego prawidłowej pielęgnacji czy postępowania podczas zabawy tak, aby jak najlepiej wspomagać jego rozwój.

Do niepokojących objawów, które powinny skłonić rodzica do wizyty u fizjoterapeuty należą między innymi:

Sam fakt wystąpienia jakichkolwiek zaburzeń podczas akcji porodowej czy przedwczesne przyjście dziecka na świat stanowi o konieczności cyklicznej konsultacji z lekarzem specjalistą (pediatra, neonatolog, neurolog dziecięcy, ortopeda dziecięcy) oraz fizjoterapeutą specjalizującym się w pracy z małym dzieckiem.

Wizyta u fizjoterapeuty dziecięcego będzie również uzasadniona w każdym przypadku, w którym rodzic zapragnie po prostu zwiększyć swoją świadomość na temat prawidłowości i nieprawidłowości rozwojowych małego dziecka, zasięgnąć porady na temat bezpiecznych sposobów pielęgnacji czy zasadności zastosowania niektórych sprzętów wspomagających opiekę nad dzieckiem.

Odpowiedzi udzielił: mgr Michał Adamski 

Zapraszmy do skorzystania z sierpniowej ofert specjalnej! Kliknij i dowiedz się więcej!

 

Opinie pacjentów

X

Dmowskiego 39
05-850 Ożarów Mazowiecki
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek
7:00 – 21:00
Sobota
8:00 – 14:00

Punkt pobrań badań laboratoryjnych
Poniedziałek i środa 7:00 - 11:00
Sobota 8:00 - 11:00

Dyrektor Kliniki Bogdan Bartkiewicz przyjmuje Interesantów w każdy czwartek w godz. 14:00 -16:00

Dyrektor Medyczny lek. Andrzej Piotrowski w każdy poniedziałek udziela konsultacji w godz. 15:00-16:00 dla pacjentów pod numerem tel.: 604 461 625

Kontakt do biura kliniki: biuro@naszaklinika.com.pl

Zobacz pełną mapę

Masz pytania? Napisz do nas.

Zapisz się na wizytę