Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych
Blog

Czym jest turnus rehabilitacyjny?Określenie turnus kojarzy się nam zazwyczaj z wczasami, ale jeśli mowa o turnusie rehabilitacyjnym, to wypoczynek ma tutaj nieco odmienną formę. Turnus rehabilitacyjny jest bowiem zorganizowaną formą aktywnej rehabilitacji, która jest połączona z elementami wypoczynku. Tego typu wyjazd ma za zadanie poprawić sprawność i kondycję uczestników, a także spowodować, że wszystkie przykre przewlekłe dolegliwości staną się mniej dokuczliwe. Udział w turnusie rehabilitacyjnym wpływa na poprawę jakości i komfortu codziennego życia.


Czym charakteryzują się turnusy rehabilitacyjne?


Turnusy rehabilitacyjne mają charakter grupowy. Uczestnicy są dobierani tak, aby w danej grupie znajdowały się osoby o podobnych potrzebach rehabilitacyjnych. Program każdej grupy jest specjalnie opracowany przez lekarzy i rehabilitantów w taki sposób, aby był odpowiednio dopasowany do schorzeń wszystkich uczestników. Turnusy mogą być wyjazdowe albo stacjonarne, dzięki czemu uczestnicy nie muszą brać urlopów z pracy. 


Jakie są zalety turnusów rehabilitacyjnych?


Turnusy rehabilitacyjne mają wiele zalet. Jedną z nich jest zmobilizowanie uczestników do utrzymywania kontaktów z innymi ludźmi oraz rozwoju osobistego. Dzięki udziałowi w takim turnusie uczestnicy są również zmotywowani do regularnego wysiłku fizycznego, co doskonale wpływa na poprawę kondycji i sprawności. W ramach organizowanego przez naszą klinikę turnusu rehabilitacyjnego „Poprawa komfortu życia” każdego dnia uczestnicy mają zapewnione zajęcia indywidualne, grupowe, masaż, a także zabieg fizykoterapii. W sumie wszystkie zajęcia trwają niecałe dwie godziny i są prowadzone przez doskonale przygotowanych rehabilitantów z dużym doświadczeniem i wiedzą. Dzięki uczestnictwu w naszym turnusie rehabilitacyjnym nasi pacjenci odczuwalnie podnoszą swoją sprawność fizyczną, a także odpoczywają. Po zakończonym turnusie mogą cieszyć się ze świetnej kondycji, która ma bezpośredni wpływ na komfort wykonywania wszystkich codziennych czynności. Życie po takim turnusie jest zdecydowanie lżejsze i przyjemniejsze, ponieważ organizmy naszych uczestników są wypoczęte, zrelaksowane i sprawniejsze. Wybierając dla siebie odpowiedni turnus rehabilitacyjny, zwracajmy uwagę przede wszystkim na to, kto go prowadzi. Nie warto oszczędzać na własnym zdrowiu, gdyż taka oszczędność może w przyszłości doprowadzić do wielu poważnych komplikacji. Najlepszym wyborem jest korzystanie z oferty doświadczonych ośrodków i klinik, gdzie pracują specjaliści godni zaufania.

 


Wróć do bloga