Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych
Pedagog terapeuta, oligofrenopedagog, diagnosta mgr Renata Chmielecka
Pedagog terapeuta, oligofrenopedagog, diagnosta

mgr Renata Chmielecka

Moja praca zawodowa zawsze związana była z bezpośrednim kontaktem z drugim człowiekiem. Tym małym i tym dużym. A ponieważ obcowanie z małym człowiekiem zwykle dodaje skrzydeł, bo dzieci swoją ciekawością świata i potrzebą zdobywania nowych doświadczeń potrafią zarażać otoczenie, to praca z nimi stała się właśnie moją pasją. Żeby dziecięcym „poszukiwaczom” dotrzymać kroku, stale pogłębiam swoją merytoryczną wiedzę i poświęcam dużo czasu na rozwój osobisty. Jestem absolwentką pedagogiki specjalnej, oligofrenopedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, fizjoterapeutą (AWF Katowice), dietetykiem i coachem mentalnym. Pracę z dzieckiem zawsze opieram na właściwej interpretacji jego potrzeb (diagnoza w oparciu o zestandaryzowane, nowoczesne narzędzia) i budowaniu długofalowych, przyjaznych relacji z nim i jego rodzicami. Praca z dziećmi to również praca z jego rodzicami, wspieranie ich, służenie radą i wskazywanie im tych obszarów, gdzie ich zaangażowanie będzie najbardziej potrzebne i wymiernie przełoży się na postępy dziecka.

Jestem osobą otwartą, kreatywną, stale poszukującą nowych rozwiązań i „ testującą” swoje nowe „podejścia terapeutyczne” na gruncie prywatnym, na moich trzech wyjątkowych synach (17 letnich bliźniakach i 12-latku). Doświadczenia osobiste i zawodowe pozwoliły mi na wypracowanie wielu„ podejść terapeutycznych”.W pracy z pacjentami wybieram te, które okazały się na przestrzeni lat najbardziej skuteczne. 

Zajmuję się pomaganiem dzieciom w znalezieniu swojej własnej, indywidualnej „ścieżki pracy” kompensującej różne deficyty i pozwalającej najlepiej odnaleźć się w codziennym szkolnym i poza szkolnym funkcjonowaniu; w odzyskaniu przez nie energii, właściwej motywacji do działania i sięgania po to, co wydawało się  niemożliwe: odzyskania lub znalezienia tej „najlepszej wersji siebie”…bo jak mawia T.Harv Eker : Jak nie Ty to kto? Jak nie teraz to kiedy?

Prywatnie jestem pasjonatką literatury, żagli, koni, filmów Woody Allena i muzyki rockowej.

 

 

 

Opinie pacjentów
X
Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Dmowskiego 39
05-850 Ożarów Mazowiecki
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek 7:00 – 21:00
Sobota 9:00 - 13:00

Punkt pobrań:
Poniedziałek, Wtorek, Czwartek 7:00-11.00, Piątek 7:00-10:30

Dyrektor Kliniki Bogdan Bartkiewicz przyjmuje Interesantów w każdy czwartek w godz. 14:00 -16:00

Kontakt do biura kliniki: [email protected]


Inspektor Danych osobowych: Katarzyna Mączyńska, mail: [email protected]


Zobacz pełną mapę

Nawiguj

Masz pytania? Napisz do nas.

  • Deklaracja zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zgłoszenia

    Zgoda na przetwarzanie danych w celu marketingu produktów i usług własnych

    Deklaracja zgody na kontakt marketingowy poprzez wiadomości elektroniczne