Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych
Dietetyk kliniczny, psycholog mgr Karolina Chęć
Dietetyk kliniczny, psycholog

mgr Karolina Chęć

Z wykształcenia jestem psychologiem i dietetykiem klinicznym. Ukończyłam studia magisterskie z Psychologii (specjalność - psychologia rodziny) na Uniwersytetcie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Ponadto jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie ukończyłam studia na kierunku Dietetyka. W najbliższej przyszłości planuję rozpocząć szkolenie psychoterapeutyczne.

Dziedzina, w której pracuję, wymaga stałego rozwoju i doskonalenia umiejętności, dlatego staram się regularnie uczestniczyć w konferencjach i szkoleniach związanych z tematyką żywienia i zdrowia psychicznego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując indywidualnie z osobami, które zmagały się w głównej mierze z nadwagą i otyłością, a także z wieloma innymi chorobami współtowarzyszącymi n- m.in cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami hormonalnymi, które są dietozależne i wpływają na całościowe funkcjonowanie człowieka. Odpowiednie przygotowanie do pracy zapewniłi mi także liczne praktyki w zakresie żywienia i dietoterapii, zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

W pracy ponad wszystko cenię indywidualne podejście do każdego człowieka. W pierwszej kolejności zawsze staram się patrzeć na potrzeby i realne możliwości pacjenta. Dzięki posiadanej przeze mnie wiedzy z zakresu psychologii ogólnej, jak i rodzinnej, jestem w stanie spojrzeć na każdego człowiekacałościowo - nie skupiam się tylko na zaproponowaniu odpowiedniego dla pacjenta planu żywieniowego, ale zawsze staram się spojrzeć na zgłaszany przez pacjenta problem z szerszej perspektywy, poszukując przyczyny o podłożu psychologicznym. Problemy psychologiczne, z którymi zmaga się człowiek, mogą stanowić zarówno przyczynę, jak i skutek problemów żywieniowych. Wiele osób pod wpływem nieumiejętnego radzenia sobie z emocjami i stresem, zapomina o właściwym i racjonalnym odżywianiu. Natomiast patrząc z perspektywy skutków, osoby borykające się z nadwagą i otyłością są bardziej narażone na dyskryminację społeczną i obniżenie samooceny. Dlatego uważam, że te dwie dziedziny nauki - dietetyka i psychologia - łączą się ze sobą w wielu aspektach, a praca na tych dwóch płaszczyznach przynosi najbardziej zadowalające i trwałe efekty.

Swoje doświadczenie w pracy Psychologa zdobyłam pracując z rodzinami będącymi w trudnej sytuacji w Miejskim Ośrodku Pomocy Rofdzinie. Udzielałam wsparcia i pomocy psychologicznej rodzinom z trudnościami wychowawczymi, emocjonalnymi, społecznymi i prawnymi. Ponadto, pracowałam także z dziećmi, wspomagając ich pewnośc siebie, samoakceptację i dążenie do pokonywania trudności, a także zdobywałam doświadczenie w Ośrodku Leczenia Uzależnień. Problemy, które obserwowałam podczas pracy z dziećmi, rodzinami i osobami zmagającymi się z uzależnieniami, nauczyły mnie pokory i zrozumienia dla wielu trudnych sytuacji, które mogą dotknąć każdego człowieka.

W swojej pracy zawsze staram się byc na bieżąco z nowymi doniesieniami naukowymi oraz opierać się na rzetelnych i sprawdzonych źródłach. Staram się wykorzystywać różne techniki i narzędzia (m.in. techniki terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach, terapii systemowej). Specjalizuję się w pracy z osobami, które zmagają się z problemami żywieniowymi, m.in. nadwagą, otyłością, nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi, zaburzeniami odżywiania.

W rzerwach od pracy, bardzo lubię odwiedzać dotąd nieznane mi zakątki świata, zgłębiać nową kulturę i testować tamtejsze smaki. Ponadto jestem miłośniczką wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu.

 

Opinie pacjentów
X
Nasza Klinika - Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Dmowskiego 39
05-850 Ożarów Mazowiecki
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek
7:00 – 21:00

Punkt pobrań badań laboratoryjnych
Wtorek 7:15 - 11:15
Dyrektor Kliniki Bogdan Bartkiewicz przyjmuje Interesantów w każdy czwartek w godz. 14:00 -16:00

Kontakt do biura kliniki: biuro@naszaklinika.com.pl


Inspektor Danych osobowych: Katarzyna Mączyńska, mail: inspektor@mbrk.pl


Zobacz pełną mapę

Nawiguj

Masz pytania? Napisz do nas.

  • Deklaracja zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zgłoszenia

    Zgoda na przetwarzanie danych w celu marketingu produktów i usług własnych

    Deklaracja zgody na kontakt marketingowy poprzez wiadomości elektroniczne